Zajęcia, na których budujemy, programujemy  i bawimy się małymi robocikami zbudowanymi z klocków Lego We Do. To świetny wstęp do nauki programowania dla najmłodszych poprzez zabawę. Kolorowe klocki pobudzają chęć konstruowania maszyn, a dodany do tego silnik, czy czujniki pozwala na aktywność naszego modelu. Tłumaczymy zjawiska zachodzące w przyrodzie, wtajemniczamy w świat mechaniki małych odkrywców.  Dziecko poznaje zasady współpracy i zdrowej rywalizacji. Może wykazać się własnymi pomysłami, uruchomić fantazję i z zachwytem patrzeć na efekt końcowy swojej pracy.

  Przedział wiekowy:

4 – 6 lat

  Poziom:

podstawowy

  Liczba spotkań:

28 spotkań x 1 godz.

od października do kwietnia

  Częstotliwość: 

zajęcia 1 x w tygodniu

 

  Cena:

100 PLN / miesiąc zajęć

  Organizator:

www.kreatywni.wroclaw.pl

Dlaczego warto wybrać zajęcia z nami ?

Uczymy poprzez zabawę.

Inwestujemy w naturalność dziecka

Doskonały start do rozwijania dziecięcych pasji

Wymierne efekty widoczne w toku nauczania szkolnego

Jak wyglądają nasze zajęcia ?

   Pracujemy w modelu: zbuduj – zaprogramuj – przetestuj. Na każdej lekcji dzieci dostają do zbudowania model robota. Budowa przebiega zgodnie z przedstawioną im instrukcją, ale dopuszczamy, a czasem nawet zachęcamy do wprowadzania swoich własnych pomysłów. 

Wspólnie ustalamy, jak dany robot ma działać, programujemy go na komputerach w prostym kodzie opartym na wizualnych bloczkach. 

Testujemy roboty bawiąc się nimi. W ten sposób dzieci ćwiczą postrzeganie projektów przestrzennie, jak również poznają zasady motoryki.

Gdzie odbywają się zajęcia ?

   Sala szkoleniowa jest wyposażona w niezbędny sprzęt do przeprowadzenia zajęć oraz miejsce, gdzie można zabawowo testować zbudowane modele. Każde dziecko ma osobny zestaw klocków i stanowisko komputerowe. Grupa liczy do 6 osób. Warsztaty prowadzi instruktor z przygotowaniem pedagogicznym.

Organizatorem warsztatów jest firma HOBNET Agnieszka Łabęcka.

Warsztaty prowadzimy w sali Centrum Edukacji English & More przy ul. Stanisławowskiej 35/2.

Istnieje możliwość odbioru dzieci na zajęcia ze szkoły SP 25 przy ul. Stanisławowskiej

Jak się zapisać ?

Wypełnij formularz lub zadzwoń 607 871 695