Podczas zajęć tworzymy konstrukcje robotów inteligentnych, które widzą, słyszą, czują, mówią i poruszają się.  Nie jest to wcale takie trudne. Oprogramowanie do ożywiania robotów jest stworzone na bazie modułów obrazkowych. Na bazie instrukcji budujemy robota, którego przy użyciu własnoręcznie napisanego programu, należy ożywić. Niektóre zajęcia są tak skonstruowane, aby dzieci mogły pod okiem instruktora tworzyć własne, niepowtarzalne konstrukcje.

Zaprogramowany robot wykonuje dokładnie to, co chcemy. Program jest przenoszony z laptopa na robota za pomocą kabla USB. Obcowanie z techniką budowy z klocków Lego Mindstorms tłumaczy wiele zjawisk zachodzących w świecie fizyki, elektroniki i informatyki. To wstęp do zaawansowanego programowania i tworzenia konstrukcji inżynieryjnych.

Końcowy efekt to zawsze moc zabawy i duma z dziecięcych dokonań. Robot budzi się do życia. Nasz wysiłek został nagrodzony. Nasza ożywiona istota reaguje na polecenia. Każde zajęcia pokazują dziecku efekt jego pracy i pokazują zastosowanie w otaczającym nas świecie.

  Przedział wiekowy:

7 – 14 lat

  Poziom:

podstawowy

  Liczba spotkań:

28 spotkań x 1,5 godz.

od października do kwietnia

  Częstotliwość:

zajęcia 1 x w tygodniu

  Cena:

120 PLN / miesiąc zajęć

 Organizator:

www.kreatywni.wroclaw.pl

Dlaczego warto wybrać zajęcia z nami ?

Uczymy poprzez zabawę.

Inwestujemy w naturalność dziecka

Doskonały start do rozwijania dziecięcych pasji

Wymierne efekty widoczne w toku nauczania szkolnego

Jak wyglądają nasze zajęcia ?

   Warsztaty odbywają się w schemacie zbuduj – zaprogramuj – przetestuj. Budujemy konstrukcje wykorzystując gotowe instrukcje, ale są też zajęcia, na których rzucany jest temat, a jego interpretacja należy już do Młodych Konstruktorów. W ten sposób uczą się współzawodnictwa, koleżeńskiej pomocy. Dzieci mogą zaprezentować swoje zdolności, być inspiracją dla kolegów z grupy.

Zbudowane roboty programujemy, a następnie testujemy zmieniając parametry ustawień. Dzięki temu wyciągamy wnioski na temat działania urządzeń mechanicznych. Dzieci poznają zasadę działania algorytmów. Przekonują się, że robot bez dobrego programu nie potrafi sam niczego, że trzeba go wszystkiego nauczyć krok po kroku, a prosta czynność wymaga kilku działań. Pomagają nam w tym czujniki oraz zestaw silników. Na końcu oczywiście jest zabawa i walki maszyn.

Gdzie odbywają się zajęcia ?

 Sala szkoleniowa jest wyposażona w niezbędny sprzęt do przeprowadzenia zajęć oraz miejsce, gdzie można zabawowo testować zbudowane modele. Każde dziecko ma osobny zestaw klocków i stanowisko komputerowe. Grupa liczy do 6 osób. Warsztaty prowadzi instruktor z przygotowaniem pedagogicznym.

Organizatorem warsztatów jest firma HOBNET Agnieszka Łabęcka.

Warsztaty prowadzimy w sali Centrum Edukacji English & More przy ul. Stanisławowskiej 35/2.

Istnieje możliwość odbioru dzieci na zajęcia ze szkoły SP 25 przy ul. Stanisławowskiej

Jak się zapisać ?

Wypełnij formularz lub zadzwoń 607 871 695