Zajęcia plastyczne wykorzystujące glinę, szkło i materiały pochodne do tworzenia biżuterii, przedmiotów ozdobnych i użytkowych. Na warsztatach poznamy czym jest glina, jak ją formować, jak wyczarować niepowtarzalne rzeczy.

Autorskie projekty Małych Wytwórców będziemy zdobić i utrwalać procesem szkliwienia. To fantastyczna zabawa pozwalająca odreagować stres, wyciszyć się, nauczyć koncentracji.

Na zajęciach zapewniamy fartuchy ochronne oraz materiały plastyczne. Gotowe produkty po wypaleniu dzieci zabierają ze sobą do domu. Tematyka zajęć pozwoli na wydobycie talentów. Dla urozmaicenia zajęć będziemy również malować na szkle, robić mozaiki, zdobić doniczki, w których posadzimy ceramiczne kwiaty…..

  Przedział wiekowy:

6 – 14 lat

  Poziom:

podstawowy

  Liczba spotkań:

28 spotkań x 1 godz.

od października do kwietnia

  Częstotliwość: 

zajęcia 1 x w tygodniu

  Cena:

150 PLN / miesiąc zajęć

  Organizator:

www.kreatywni.wroclaw.pl

Dlaczego warto wybrać zajęcia z nami ?

Uczymy poprzez zabawę.

Inwestujemy w naturalność dziecka

Doskonały start do rozwijania dziecięcych pasji

Wymierne efekty widoczne w toku nauczania szkolnego

Jak wyglądają nasze zajęcia ?

   Warsztaty plastyczne prowadzimy z użyciem gliny ceramicznej lub samoutwardzalnej. Dzieci formują naczynia, biżuterię, figurki, które następnie są wypalane na biskwit. Wypalone powtórnie wracają do dzieci, by poprzez szkliwienie lub malowanie nadać im kolor. Czasami wykorzystujemy szklany tłuczeń, który pod wpływem wysokiej temperatury rozlewa się w zagłębieniach. Wypalanie odbywa się poza pracownią. Dla dzieci jest to bezpieczniejsza forma. 

Zajęcia urozmaicamy pracą również z innymi materiałami plastycznymi. Wykorzystujemy glinę samoutwardzalną do tworzenia ozdób świątecznych, malujemy na szkle witraże, lepimy mozaiki.

Z uwagi na wieloetapowy proces wypału, prace dzieci obejmują niekiedy kilka jednostek zajęciowych. Staramy się, by raz w miesiącu wszystkie gotowe prace wróciły do dzieci.

Gdzie odbywają się zajęcia ?

   Sala szkoleniowa jest wyposażona w stół, przy którym wspólnie pracujemy wykorzystując materiały plastyczne, które zapewnia organizator zajęć. Dzieci otrzymują fartuchy ochronne oraz małe foliowe rękawiczki w przypadku, kiedy malujemy farbami ceramicznymi. Na ten dzień prosimy jednak ubierać dzieci w rzeczy, których zabrudzenie nie będzie się wiązało z dużą stratą. Grupa liczy do 10 osób. Warsztaty prowadzi opiekun z przygotowaniem pedagogicznym.

Organizatorem warsztatów jest firma HOBNET Agnieszka Łabęcka.

Warsztaty prowadzimy w sali Centrum Edukacji English & More przy ul. Stanisławowskiej 35/2.

Istnieje możliwość odbioru dzieci na zajęcia ze szkoły SP 25 przy ul. Stanisławowskiej

Jak się zapisać ?

Wypełnij formularz lub zadzwoń 607 871 695